У яких випадках нараховується плата за опалення місць загального користування (МЗК), втрати теплової енергії трубопроводами у житловому будинку?

Відповідно до положень пункту 28 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою КМУ від 21.07.2005 № 630, споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Порядок визначення витрат теплової енергії на опалення місць загального користування у багатоквартирних житлових будинках (далі – МЗК) для встановлення розміру плати за неї споживачами, встановлено Методикою, затвердженою наказом Мінбуду України від 31.10.2006 № 359, зареєстрованим у Мін’юсті 27.11.2006 за № 1237/13111.

Підприємство «Миргородтеплоенерго» згідно вимог чинного законодавства з опалювального сезону 2016/2017р. розпочало нарахування за послуги з централізованого опалення місць загального користування в житлових будинках власникам квартир, які встановили індивідуальне опалення.

Згідно ч. 1, 2 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», між учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг якими є споживач, виконавець та виробник, здійснюються виключно на договірних засадах.

Відповідно до п.1 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» кожний споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору, а саме Договір на опалення місць загального користування.