Роз’яснення щодо плати за абонентське обслуговування

У відповідності до Закону України від 09.11.2017 №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», плата за абонентське обслуговування оплачується споживачами які отримують послуги теплопостачання та послуги гарячої води.
Плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю послуги для відшкодування витрат виконавця пов’язаних із здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами у багатоквартирному будинку та у випадках, визначених Законом, також і витрати на обслуговування лічильників теплової енергії та/або лічильників гарячої води у квартирах
Підприємство розраховує розмір плати за абонентське обслуговування згідно прямих фактичних витрат. Відповідно до постанови КМУ від 21.08.2019р. № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування» для одного абонента платіж не може перевищувати 31,15 грн
Розмір плати за абонентське обслуговування не залежіть від кількості комунальних послуг, що надаються одним виконавцем абонентові, у рахунках на оплату послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води виставляється як окремий платіж. Нараховується у фіксованому розмірі на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у квартирі.
Відповідно до розрахунків, проведених фахівцями підприємства, розмір плати за абонентське обслуговування для споживачів становить:
11,70 грн, якщо відсутні лічильники теплової енергії та/або лічильники гарячої води у квартирі
18,34 грн, якщо встановлений 1 лічильник гарячої води у квартирі
24,96 грн, якщо встановлено 2 лічильника гарячої води у квартирі
31,15 грн, якщо встановлений 1 лічильник ТЕ у квартирі
Звертаємо увагу, що витрати на абонентське обслуговування завжди були враховані у тарифах на теплову енергію, однак після змін у законодавстві витрати на абонентське обслуговування виведені в окремий платіж.
На абонентську плату надається державна субсидія.

Деталі тут :

Наказ щодо плати за абонентське обслуговування

Адміністрація КП «Миргородтеплоенерго»

Догори