Підготовка до опалювального сезону 2021-2022 року КП «Миргородтеплоенерго»

           КП «Миргородтеплоенерго» забезпечує тепловою енергією у місті Миргороді – 124  будівлі  житлового фонду, 12  будівель закладів освіти та дошкільних закладів, 15  будівель адміністративного та соціального призначення, 5  медичних установ та 7  будівель  госпрозрахункових  категорій , у селищі Велика Багачка – 11  будівель  житлового фонду, будівлю закладу освіти, 14 будівель адміністративного та соціального призначення, 7 будівель лікарні територіальної громади та 3  будівлі  госпрозрахункових  категорій.

           Теплове господарство налічує 8 котелень, 8 теплогенераторних  по м. Миргород, та 2 котельні в селищі Велика Багачка.

           Підприємство на території міста має розгалужену теплову мережу протяжністю 22,6 км в двотрубному вимірі, яка налічує 134 теплових камери, та понад 300 одиниць запірно – регулюючого обладнання, в селищі Велика Багачка маємо 2,8 км теплових мереж та 31 теплову камеру де встановлено понад 70 одиниць запірної арматури. Загальний стан мереж підприємства можна назвати як незадовільний. У своїй більшості мережі підприємства збудовано у 1970-1990 роках, крім мереж мікрорайону «Авіамістечко», які повністю замінено у 2018 році. Протяжність нових мереж КП «Миргородтеплоенерго» становить 2,75 км у однотрубному вимірі або 6% від загальної кількості. Решта мереж вважається зношеними, так як відпрацювала нормативні терміни експлуатації 25 років. З цих 94 % мереж 5% знаходяться у аварійному стані.

           В ході підготовки  до нового опалювального сезону року випробувано теплові мережі, відремонтовано 6 аварійних ділянок при цьому замінено 52 м.п. труб в однотрубному вимірі. Відновлено 270 м2 теплової ізоляції. Після ремонтних робіт відновлено 110 м2 асфальтового покриття та виконано благоустрій території.  В теплових камерах проведено технічне обслуговування та ремонт запірної арматури діаметром від  15 до 250 мм загальною кількістю понад 300 одиниць, при цьому виконано заміну 39 шт засувок та кранів різних діаметрів, замінено сальникові ущільнення та перевірено звужуючі пристрої (шайби).

           Під час підготовки до нового опалювального сезону 2021-2022 року виконано технічне обслуговування 68 котлів та  автоматики управління та безпеки до них, з них 8 в Багачці, 110 одиниць насосного обладнання, 21 газо регуляторних установок з них 2 в Багачці. Замінено 1 мережевий насос 1Д500-63 в котельні по вул. Старосвітській, 17а.  Виконано позачергове експертне обстеження та діагностика 16-ти котлів. Виконано регламентні роботи з обслуговування 21 ГРУ, виготовлено та замінено 13 газових пальників на котлах КВГ-6,5 та ТВГ-8М. По смт. Велика Багачка виконано гідравлічні випробування та проведено технічне обслуговування 8-ми котлів на 3-х з них проведено експертне обстеження, виконано ремонт та технічне обслуговування 11 одиниць насосного обладнання, випробувано 2,8 км теплових мереж замінено аварійну ділянку 2 м та відновлено 4м2 теплової ізоляції. В приміщеннях котелень виконано фарбування трубопроводів, проведено косметичні ремонти побутових приміщень. Брак коштів не дозволив виконати ремонти покрівель, провести заміну технологічно о обладнання на більш енергоефективне та енерго ощадливе.

           Технічним відділом укладено договори на постачання природного газу терміном на 3 роки з ГК «Нафтогаз Трейдинг» з пільговою фіксованою ціною газу для категорії споживачів населення на рівні 7583,89 грн. з ПДВ на весь опалювальний період. Укладено договори на постачання електричної енергії та водопостачання і водовідведення.

           Інженерним персоналом підприємства проведена наладка газопальникових пристроїв та відкориговані режимні карти котлоагрегатів, переглянуті теплові навантаження споживачів. На котельнях виконано технічне обслуговування та ремонт систем автоматики безпеки роботи теплогенеруючого обладнання, проведено обслуговування силового електричного обладнання, частотних перетворювачів, пускового обладнання електродвигунів, обслуговування та ремонт шаф керування тягодутьовими пристроями котлів, випробування контурів заземлення. 411 одиниць вимірювальних приладів (манометри та термометри), пройшли метрологічну повірку. На обладнанні хімводопідготовки проведено комплекс профілактично-відновлювальних робіт. Виконано метрологічну повірку 10-ти вузлів комерційного обліку газу і 56 приладів комерційного обліку та 9 розподільного обліку тепла споживачів.

           В мікрорайоні «Авіамістечко» завершені регламентні роботи по обслуговуванню 16 ІТП будинків, проведено промивання теплообмінників, замінені вийшовші з ладу датчики управління роботою ІТП, прочищено фільтри систем ЦО та ГВП.

           Серед проблемних питань основним залишається зношеність мереж та обладнання. Нажаль на сьогоднішній день підприємство не має коштів на планову заміну, тому підприємство змушено розробляти інвестиційні програми по заміні як мереж так і теплогенеруючого обладнання та вносити ці кошти до складових тарифу. Але, для запобігання значного підвищення тарифу, в умовах постійного зростання вартості матеріалів, до інвестиційної програми вносяться аварійні ділянки теплових мереж, які потребують першочергової заміни та заміна технологічного обладнання, яке подекуди відпрацювало подвійний а то і потрійний ресурс та потребує значних енергоресурсів, що в сьогоднішніх економічних умовах високих цін на паливо та електроенергію є значним фінансовим тягарем як для підприємства так і в кінцевому результаті для споживачів.

           Станом на 15 вересня підприємство закінчило роботи по підготовці до опалювального сезону 2021-2022 року та отримало акт готовності від інспекції Держенергонагляду. На сьогоднішній день обслуговуючий персонал зайнятий заповненням теплових мереж та підготовкою обладнання до пробних топок згідно плану.

Додатки:

Акт стану готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період 2021-2022 років

Акт готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період 2021-2022 років

Догори