ПРО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Нові положення про загально-будинкові лічильники
Дата публікації 06.08.2020 року

У відповідності до частини 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України  «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» оснащення вузлами комерційного обліку (тобто загально будинковими лічильниками) будівель, що на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж і не були оснащені такими вузлами обліку, або якщо такі вузли обліку на день набрання чинності цим Законом вийшли з ладу, в обов’язковому порядку зобов’язаний здійснити оператор зовнішніх інженерних мереж (тобто КП «Миргородтеплоенерго»).

Оператор інженерних мереж повинен попередити власника будинку про намір встановити лічильники щонайменше за 2 місяці. В такому повідомленні має бути вказана вартість встановлення комерційного приладу обліку.

Власник (співвласники) будівлі протягом двох місяців з дня отримання такого повідомлення мають право повідомити оператору зовнішніх інженерних мереж (за своїм вибором) про:

1) згоду на встановлення вузла (вузлів) комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах;

2) намір погодити з оператором зовнішніх інженерних мереж відмінні від запропонованих умови встановлення вузла (вузлів) комерційного обліку;

3) намір самостійно обладнати будівлю вузлом (вузлами) комерційного обліку в установленому законодавством порядку.

Ваша будівля станом на сьогоднішній день не обладнана комерційним приладом обліку теплової енергії. Для визначення технічної можливості та вартості оснащення Вашої будівлі тепловим лічильником просимо надати доступ до Ваших інженерних мереж теплопостачання працівникам нашого підприємства.

Після обрахунку вартості Вам буде надіслано повідомлення про намір встановлення вузла комерційного обліку в порядку передбаченому ст. 3 ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та Порядком інформування оператором зовнішніх інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановлення вузла комерційного обліку, затвердженого постановою КМУ №444 від 06/06/2018р.

Детальніше з документом можна ознайомитися за посиланням :

Інформація споживачам щодо укладання договрів
Дата публікації 01.04.2020 року

КП «Миргородтеплоенерго» Миргородської міської ради інформує, що відповідно до ст.12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017, який вступив у силу 01.05.2019, п.13 «Правил надання послуги з постачання теплової енергії», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 830 (чинні з 04.09.2019) та п.12 «Правил надання послуги з постачання гарячої води», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1182 (чинні з 11.02.2020) надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України. Такі договори затверджено окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір та колективний договір про надання комунальних послуг) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач, колективний споживач).

Згідно з п.4 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» з врахуванням змін внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» не пізніше, як протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу) щодо кожного виду комунальної послуги згідно з частиною першою ст.14 цього Закону, а виконавці комунальних послуг – укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.

Відповідно до пунктів 1 і 2 частини першої ст. 4 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” Кабінетом Міністрів України:

 постановою від 21.08.2019 № 830 затверджено:

– Правила надання послуги з постачання теплової енергії;

– типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії (із здійсненням обслуговування і поточного ремонту  внутрішньобудинкової системи тепопостачання);

– типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії;

– типовий договір з колективним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії;

– типовий колективний договір про надання послуги з постачання теплової енергії;

постановою від 11.12.2019 № 1182 затверджено:

– Правила надання послуги з постачання гарячої води;

– типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання гарячої води (із здійсненням обслуговування і поточного ремонту  внутрішньобудинкової системи постачання гарячої води);

– типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання гарячої води;

– типовий колективний договір про надання послуги з постачання гарячої води;

– типовий договір з колективним споживачем про надання послуги з постачання гарячої води;

– типовий договір з власником (користувачем) будівлі про надання послуги з постачання гарячої води.

Прийняття рішень співвласників багатоквартирного будинку про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг здійснюється відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», яким передбачено, що такі рішення мають прийматися на зборах співвласників. Рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Для укладання будь-якої моделі договірних відносин необхідно надати КП «Миргородтеплоенерго» копію рішення загальних зборів щодо обраного варіанту оформлення договору по кожній комунальній послузі (по постачанню теплової енергії та окремо по постачанню гарячої води (якщо така послуга надається в будинку) (зразок протоколу згідно чинного законодавства)

Вибір співвласниками багатоквартирного будинку моделі організації договірних відносин та укладення відповідного договору із виконавцем комунальної послуги безпосередньо впливає на структуру платіжки споживача.

Враховуючи вищевикладене, підприємство наголошує на необхідності прийняття співвласниками багатоквартирного житлового будинку рішення визначившись з моделлю організації договірних відносин з КП “Миргородтеплоенерго” Миргородської міської ради як виконавцем комунальних послуг з постачання теплової енергії та  постачання гарячої води.

Якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником будинку після п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги з урахуванням особливостей, визначених частиною сьомою ст. 14 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”.

Споживач, який має намір укласти з КП «Миргородтеплоенерго» договір на послуги з постачання теплової енергії та/або договір з постачання гарячої води, оформляє та подає первинний пакет документів до абонслужби КП «Миргородтеплоенерго»: вул. Гоголя, 78/1понеділок-четверг з 7:30 до 16:45, п`ятниця з 7:30 до 15:30, обідня перерва з 12:00 до 13:00. Перелік документів додається в роз’ясненнях нижче.

 З чого починати співвласникам багатоповерхових будинків для укладання договору?

По-перше, після завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, скликати збори співвласників багатоквартирного будинку (порядок проведення регламентується Законом «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (стаття 10). Ініціювати збори можуть троє співвласників (тобто зібралися троє сусідів – і оголосили про їх проведення). Якщо двічі мешканці будинку не збираються, протокол щодо обрання моделі договору можна скласти методом опитування, обійшовши квартири.

По-друге, мешканці мають обрати модель договору про теплопостачання, а у будинках де є послуга постачання гарячої води здійснюється також нашим підприємством – також необхідно обрати модель договору про гаряче водопостачання. Рішення про договірні відносини вважаються ухваленими, якщо за них проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50% загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

По-третє, на зборах треба обрати уповноважену особу (це за умови обрання колективного договору). Ця особа стає своєрідним посередником між підприємством (надавачем послуг) і мешканцями. Далі потрібно оформити протокол зборів співвласників (загальна форма документу затверджена наказом Мінрегіону №203 від 25 серпня 2015 року). Далі з ним треба звернутися до виконавця послуг для укладення угоди (угод – якщо обрали індивідуальну модель відносин). Тут треба акцентувати: навіть якщо обирається індивідуальний типовий договір, треба скликати збори, про які згадано вище, і за це має проголосувати більшість.

Проте це лише роз’яснювальна робота – працівники підприємств-надавачів послуг не мають права організовувати збори замість споживачів, останні мають робити це самі. І в разі, якщо протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, співвласники багатоповерхівок не визначаться із формою типових договорів, з ними автоматично укладуть індивідуальні договори (без обслуговування внутрішньобудинкових мереж).

1) Договір з колективним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії та Договір з колективним споживачем про надання послуги з постачання гарячої води (ОСББ): укладається з виконавцем цих послуг та ОСББ або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг (при наявності вузла комерційного обліку теплової енергії та/або гарячої води). Вартість послуги, що надається виконавцем за договором з колективним споживачем  складається з плати за послуги; розмірів внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку. Укладання договору можливе лише після надання  копії рішення загальних зборів щодо обрання договірних відносин між співвласниками будинку з КП «Миргородтеплоенерго».

Рішення співвласників про укладання договору з колективним споживачем повинно бути прийняте у встановленому законом порядку, обов’язково має визначати умови укладання та виконання такого договору, в тому числі, але не виключно:

  1. уповноважену особу, яка від імені та за рахунок співвласників укладає та виконує договір з колективним споживачем про надання послуг;

  2. порядок ведення уповноваженою особою обліку обсягу спожитих комунальних послуг та їх оплати, у тому числі стосовно кожного співвласника;

  3. порядок та умови здійснення уповноваженою особою розподілу між співвласниками обсягу спожитої комунальної послуги відповідно до законодавства;

  4. визначення та порядок фінансування витрат уповноваженої особи, пов’язаних з укладенням та виконанням договору з колективним споживачем;

  5. порядок перерахування співвласниками на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, відкритий уповноваженою особою, коштів для оплати спожитих обсягів комунальної послуги.

Перелік документів, які необхідно надати уповноваженій особі співвласників будинку

  1. копія рішення загальних зборів щодо обрання моделі договірних відносин з  КП «Миргородтеплоенерго»

  2. засвідчені підписом та печаткою копії статутних документів, копії документів, що підтверджують право управління та утримання на балансі житлового будинку (акт приймання-передачі, технічний паспорт на будинок, акт готовності будинку до експлуатації, тощо).

  3. витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців

  4. статут (Положення)

  5. відомості про власників квартирних приміщень у будівлі, та/або фактично проживаючих осіб в квартирних приміщеннях

2) Колективний договір про надання послуги з постачання теплової енергії та Колективний договір про надання послуги з постачання гарячої водиукладається з виконавцем цих послуг від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою (при наявності вузла комерційного обліку теплової енергії та/або гарячої води). Вартість послуги, що надається виконавцем за колективним договором складається з плати за послуги; розмірів внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Укладання договору можливе лише після надання  копії рішення загальних зборів щодо обрання договірних відносин між співвласниками будинку та КП «Миргородтеплоенерго».   Рішення співвласників про укладання колективного договору повинно бути прийняте у встановленому законом порядку, обов’язково має визначати умови укладання та виконання такого договору, в тому числі, але не виключно:

  1. уповноважену особу, яка від імені та за рахунок співвласників укладає та виконує колективний договір про надання послуг;

  2. порядок ведення уповноваженою особою обліку обсягу спожитих комунальних послуг та їх оплати, у тому числі стосовно кожного співвласника;

  3. порядок та умови здійснення уповноваженою особою розподілу між співвласниками обсягу спожитої комунальної послуги відповідно до законодавства;

  4. визначення та порядок фінансування витрат уповноваженої особи, пов’язаних з укладенням та виконанням колективного договору;

  5. порядок перерахування співвласниками на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, відкритий уповноваженою особою, коштів для оплати спожитих обсягів комунальної послуги.

Перелік документів, які необхідно надати уповноваженій особі співвласників будинку

  1. Копія рішення загальних зборів щодо обрання моделі договірних відносин з КП «Миргородтеплоенерго»

  2. Документ підтверджуючий повноваження управителя (протокол зборів, довіреність або іншій).

  3. Копія паспорту (1,2 сторінки та сторінка із зазначенням реєстрації) та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру уповноваженої особи;

  4. Відомості про власників квартирних приміщень у будівлі, та/або фактично проживаючих осіб в квартирних приміщеннях.

3) Індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії та Індивідуальний договір про надання послуги з постачання гарячої води (без обслуговуванням внутрішньобудинкових систем теплопостачання або постачання гарячої води): укладається  виконавцем цих послуг з кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно. При укладанні данного договору плата виконавцю складається з:1) плати за послуги; 2) плати за абонентське обслуговування; 3) внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води.  Укладання договору можливе лише після надання  копії рішення загальних зборів щодо обрання договірних відносин між співвласниками будинку та КП «Миргородтеплоенерего». Відповідний договір укладається у випадку, якщо власник (співвласники) будинку не дійшли згоди з виконавцем про розмір плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують постачання відповідної комунальної послуги або після п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України самостійно не обрали одну із моделей договірних відносин.

Перелік документів, які необхідно надати уповноваженій особі співвласників будинку

  1. Копія рішення загальних зборів щодо обрання моделі договірних відносин з КП «Миргородтеплоенерго».

Перелік документів, які необхідно надати кожному співвласнику багатоквартирного будинку:

  1. Копія документу, підтверджуючого право власності або користування на житло (договір купівлі-продажу, свідоцтво на право власності, акт приймання – передачі, договір оренди, рішення суду, технічний паспорт на квартиру, копія витягу з реєстру на право власності або інший документ, підтверджуючий право на власність (користування);

  2. Копія паспорту власника (користувача) житла (1,2 сторінки та сторінка із зазначенням реєстрації);

  3. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру власника (користувача) житла;

  4. Копія паспортів та свідоцтв про повірку на квартирні прилади обліку теплової енергії та/або гарячої води;

  5. Інші документи:

1.нотаріально посвідчена довіреність про представлення інтересів власника житла  та паспорт довіреної особи;

4) Індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії та Індивідуальний договір про надання послуги з постачання гарячої води (з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем теплопостачання та/або постачання гарячої води): укладається  виконавцем цих послуг з кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно. В даному випадку плата виконавцю за індивідуальним договором складається з:1) плати за послуги; 2) плати за абонентське обслуговування; 3) плати за обслуговування, поточний ремонт внутрішньобудинкових систем; 4) внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії та/або гарячої води.   Укладання договору можливе лише після надання  копії рішення загальних зборів щодо обрання договірних відносин між співвласниками будинку та КП «Миргородтеплоенерго».

Перелік документів, які необхідно надати уповноваженій особі співвласників будинку:

На визначення плати за обслуговування внутрішньо будинкових систем теплопостачання та/або постачання гарячої води:

  1. технічний паспорт на будинок ;

  2. проектну документацію на улаштування внутрішньобудинкових систем теплопостачання та/або постачання гарячої води;

  3. акти виконаних робіт, технічна документація на встановлене обладання (паспорт, інструкція по експлуатації тощо)

Перелік документів, які необхідно надати кожному співвласнику багатоквартирного будинку:

  1. Копія документу, підтверджуючого право власності або користування на житло (договір купівлі-продажу, свідоцтво на право власності, акт приймання – передачі, договір оренди, рішення суду, технічний паспорт на квартиру, копія витягу з реєстру на право власності або інший документ, підтверджуючий право на власність(користування).

  2. Копія паспорту власника (користувача) житла (1,2 сторінки та сторінка із зазначенням реєстрації);

  3. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру власника (користувача) житла;

  4. Копія паспортів та свідоцтв про повірку на прилади обліку гарячої води.

Інші документи:

  1. 1. нотаріально посвідчена довіреність про представлення інтересів власника житла  та паспорт довіреної особи

Про житлово-комунальні послуги
Дата публікації 20.05.2019 року

Догори